Popo Estetiği Nedir?

Popo estetiği; yaşlanma, kilo alıp verme, hamilelik, doğuştan gelen kalça asitmetrisi gibi nedenlerden dolayı kıvrımlı ve estetik bir popoya sahip olmak isteyen bireylere yönelik uygulanan cerrahi ve cerrahi olmayan işlemlere verilen genel addır.

Brezilyalı kadınların genetik olarak sahip oldukları kalça biçimi tüm dünyada çok beğenildiği ve pek çok kadın bu tipte kalçalara sahip olmak adına işlem yaptırdığı için bu uygulamalar Brezilya poposu, Brezilian Butt Lift gibi isimlerle de anılmaktadır.

Estetik olarak bu görünümü sağlamak için;

  • Poponun sınır çizgileri ve kıvrımlarının belirginleştirilmesi
  • Eğer vücuda göre küçük veya büyükse orantılı hale getirilmesi
  • Deri ve yağ dokusunun fazlalığının alınarak cildin gergin bir hale getirilmesi
  • Bel çevresinden yağ dokusu alınarak belin incelmesi ile kalçaların daha vurgulanmış bir görünüme ulaşması şeklinde işlemler yapılmaktadır.

Dolgu ile Popo Büyütme

Dolgu ile popo büyütme işlemi cerrahi olmayan, yalnızca dolgu maddesi kullanılarak popoya şekil verilen bir işlemdir. Birey bu uygulamadan sonra hemen günlük yaşamına geri dönebilmektedir; ancak 2 yıla kadar kalıcılığı olduğu için çok fazla tercih edilmemektedir.

Yağ Enjeksiyonu ile Popo Büyütme

Bu teknikte kullanılan dolgu malzemesi bireyin vücudunda bulunan deri altı yağ dokusundan elde edilmektedir. Uygulama belirli bir yağ oranına sahip kişilerde uygun olduğu için her bireyde yapılamamaktadır. Sağladığı avantajlardan biri de bölgesel yağlanma şikayetinde bölgeden yağların alınıp kişide daha fit bir görünüm sağlamasıdır.

Silikon Protez ile Popo Büyütme

Bu uygulama genelde kişinin vücudunda yeterli yağ oranı olmadığında veya maksimum alınabilecek yağ dokusunun işlem için yeterli gelmeyeceği anlaşıldığından tercih edilmektedir.

Kalça kası ile deri altı yağ dokusunun arasına silikon protezler yerleştirilerek popoya şekil verme işlemidir.

Genel anestezi altında yapıldığı için kişi 1-2 gün hastanede kalabilir ve iyileşme süreci diğer uygulamalara göre biraz daha uzundur.

Popo Germe Ameliyatı

Popo estetiği işlemlerinden biri olan popo germe ameliyatı yaşlanma veya kilo değişimleri nedeniyle kalça üzerindeki derinin sarkması ve dümdüz görünmesi gibi problemleri gidermek amacı ile yapılmaktadır.

Popo estetiğinde tüm işlemler birlikte ele alınabilir. Özellikle liposuction ve yağ enjeksiyonu teknikleri şekil verme ve hatları belirgin hale getirme amaçlı farklı popo estetiği işlemlerinde kullanılabilmektedir.