Permalip Dudak Silikonu Nedir?

Permalip dudak silikonu; yapısı, dolgunluk düzeyi ve hatları vb. bireyin kendisi tarafından beğenilmeyen dudaklarda hatların belirginleştirilip dolgunluk kazandırmak için uygulanan tekniklerden biridir.

Dudak dolgunluğunu sağlamak amacı ile uygulanan tekniklerin bir kısmı geçici bir kısmı da kalıcı çözüm sunmaktadır. Permalip uygulaması kalıcı çözüm arayan kişilere yönelik bir tekniktir.

Permalip; katı formda, silikon yapılı özel bir maddedir ve sorunsuz uygulanabilmektedir.

Permalip Dudak Silikonu Nasıl Uygulanır?

Permalip dudak silikonu lokal anestezi ya da sedasyon anestezisi ile yapılan ve yaklaşık olarak 30 dakika kadar zaman alan bir işlemdir.

Dudağın birleşim bölgelerinden ufak cerrahi kesiler atılır ve dudağın renkli bölümlerine permalip uygulaması özel bir araç ile dudaktaki cilt dokusunun alt kısmına yerleştirilir. Uygulama esnasında belirlenen silikonun ebatları tıpkı göğüs silikonlarında olduğu gibi kişiye özel olarak boyutlandırılıp şekillendirilebilmektedir ve dışı tamamen pürüzsüz yapıdadır.

Ardından kendiliğinden eriyen özel dikiş iplikleri ile estetik dikiş atılır. Bu sayede işlem sonrasında operasyon izi kalmayacaktır.

Kalıcı dudak dolgunlaştırma uygulamaları arasında yer alan permalip dudak silikonu işleminin tekrarlanmasına gerek duyulmamaktadır.

Uygulama üst dudak ile sınırlı olmayıp hem alt hem de üst dudağa dolgunluk ve hacim kazandırmak için yapılabilmektedir.

Permalip Dudak Silikonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • Permalip dudak silikonu uygulamasından sonra ilk günler bireyin hekiminin önerisi ile birkaç saat aralıklarla buz uygulaması yapması ödem ve şişlik için iyi gelebilir.
  • İyileşme sürecinde sıcak içecek tüketiminden, yüze su değdirmekten ve dudak ile çevresine kozmetik ürün kullanımından kaçınılmalıdır.
  • İşlem sonrası ilk günler bireyin dinlenmesi, esnememeye ve ağzını çok fazla hareket ettirmemeye dikkat etmesi önerilir.
  • Uygulamadan 1 hafta sonra dudak yeni formuna ulaşacaktır ve kızarıklık, morluk, şişlik, ödem gibi problemler işlemden birkaç gün sonra azalarak kaybolacaktır.
  • Konuşma esnasında şekil problemine sebep olmayan uygulamanın herhangi bir zamanda uygulamanın yeniden tekrarlanmasına da gerek yoktur. Ömür boyu kalıcı olan permalip silikon öpüşme esnasında da hissedilmemektedir.
  • Birey dilediği zaman lokal anestezi ile birkaç dakika içerisinde işlemi geri alabilir.