DHI Plus Gold Saç Ekimi Nedir?

DHI Plus Gold saç ekimi tekniği son zamanlarda geliştirilmiş olan altın uçlu özel iğne kullanılarak gerçekleştirilen bir DHI saç ekimidir.

Bu işlem sayesinde;

  • Saç kökleri minimal düzeyde zarar görür
  • Tıraşsız yapılabilir
  • İşlem süresi en aza indirgenmiştir
  • Kesi bölgesi az tutulduğu için kanama ve enfeksiyon gibi riskler daha düşüktür
  • İyileşme süreci daha kısa sürebilmektedir

DHI Plus Gold Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Klasik DHI saç ekimi işlemi esnasında Choi ismi verilen bu işlem için özel olarak tasarlanmış olan bir kalem kullanılmaktadır. DHI Plus Gold tekniğinde ise foliküller özel tasarım altın uçlu iğne ile gerçekleştirilir.

Altın kimyasal yapı özelliği itibari ile herhangi bir madde ile tepkimeye girmediği için sağlık alanında kullanılan en güvenilir metallerden biridir. Kendi yapısını koruması sayesinde saç köklerine de zarar vermemektedir. Ancak diğer metal yapılı kalemlerde bir miktar folikülün kaybı söz konusu olabilmektedir.

İşlem sırasında saç kökleri 40 – 45 derecelik bir açı ile altın iğne yardımıyla yerleştirilir.

Uygulama esnasında anestezi kullanıldığı için bireyler herhangi bir ağrı, sızı ve acı hissi duymamaktadır ve uygulama hasta açısından konforlu hale getirilmektedir.

İşlem tamamlandıktan sonra mezoterapi, krem uygulaması, hiperbarik uygulama ile bölgeye oksijen verilmesi gibi kişinin iyileşmesini kolaylaştırıcı ek uygulamalar yapılabilmektedir.

DHI Plus Gold Saç Ekimi Tekniğinin Avantajları

Ciddi saç dökülme problemi olan ve halen daha bu problemi devam eden bireylere DHI Plus Gold saç ekimi uygulaması yapılabilir.

Tıraş olmadan işlem yaptırmak isteyen bireyler bu uygulamayı tercih edebilirler.

Diğer tekniklere göre çıkarılan greft sayısı ve greftlerin canlı kalma oranı yüksektir.

Kanal açılarak yapılan diğer tekniklere göre kanama daha az gerçekleşmektedir. Altın iğne kullanımı ve uygulama alanında kanamanın minimal düzeyde olması enfeksiyona karşı işlemi daha korunaklı kılmaktadır. Ancak elbette ki enfeksiyon riski her zaman düşünülerek hareket edilmelidir.

Uygulama sonrası iyileşme süreci diğer tekniklere göre biraz daha kısa ve hızlı olabilmektedir.

Folikülleri yerleştirmek ve doğru konumlandırmak için çok ciddi el becerisine gerek yoktur.