Traşsız ve Ağrısız Saç Ekimi Nedir?

Traşsız ve ağrısız saç ekimi uygulamaları bireylerin ihtiyaçlarına ve taleplerine göre uygulanan saç ekimi işlemlerinden biridir. Herhangi bir nedenden dolayı saç ekimi işlemine gereksinim duyan bireylerde anestezi kullanımı ile ağrısız ve acısız saç ekimi işlemlerini gerçekleştirmek mümkündür.

Ancak traşsız saç ekimi işlemi uygulama konusunda bireyin ilk olarak hekim muayenesinden geçmesi ve hangi tekniğin kendisi için uygun olduğunun belirlenmesi gerekmektedir. Eğer kullanılabilecek teknik traşsız saç ekimine müsait ise bireyde bu şekilde uygulama aşamasına geçilebilir.

Traşsız ve Ağrısız Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Traşsız ve ağrısız saç ekimi uygulamaları için tamamen bölgeyi tıraş etmeden veya kısmen tıraş ederek işlem gerçekleştirilebilir.

Tıraşsız uygulamada saç kökleri toplanıp sonrasında ekimin gerçekleştirileceği alana foliküller yerleştirilmektedir. Ardından başka ek uygulamalar ile bireyin iyileşme süreci desteklenmektedir.

Kısmi tıraş ile saç ekimi yapıldığında ise greft sayısının 1000’in altında olması ve bireyin saçlarında seyrelme probleminin olmasına bakılır. Bu durumda işlem bölgesi küçük bir alanda yapılarak daha hızlı sonuca ulaşılabilmektedir.

Bu yöntemler esnasında en çok DHI saç ekimi tekniği kullanılmaktadır. Traşsız ve ağrısız saç ekimi uygulamasına izin veren DHI uygulaması pek çok başka avantajlar da sunmaktadır.

Traşsız ve Ağrısız DHI Tekniğinin Avantajları

Traşsız ve ağrısız DHI tekniğinin kişiye sağladığı avantajlar;

Diğer uygulama tekniklerine kıyasla daha fazla greft çıkarılabilir. Aynı zamanda greftlerdeki zarar görmüş folikül sayısı da daha az olduğu için avantajlı bir uygulamadır.

İleri derece saç dökülme sorunu yaşayan ve/veya saç dökülme sorunu devam etmekte olan kişiler bu uygulamadan faydalanabilirler.

Uygulama sırasında çok fazla bilgi ve beceri gerekli değildir. Bu sayede kolay ve hızlı biçimde uygulanabilmektedir. Dolayısıyla daha kısa sürede uygulama tamamlanabilmektedir.

İşlem bölgesi diğer tekniklere göre daha az bir alandır ve bu sayede işlemin yan etkisi olan kanama problemi daha minimal düzeyde olmaktadır. Bu durum kişiyi olası bir enfeksiyona karşı daha fazla koruyabilmektedir. Ancak bu enfeksiyon riskinin tamamen ortadan kalktığı anlamına gelmediği için hekiminizin belirttiği tüm unsurlara dikkat etmelisiniz.