Lazer Lipoliz Plus Nedir?

Lazer lipoliz plus; iki farklı dalga boyunun cilt üzerinden özel bir cihaz yardımı ile gönderilerek bölgede bulunan yağ dokusunun parçalanıp yol edilmesini sağlama işlemidir. Bu uygulama hem ciltte sıkılaşmaya hem de bölgesel incelmeye oldukça faydalı olmaktadır.

Sağladığı etkiler;

  • Bölgesel incelme
  • Vücut şekillendirme ve forma sokma
  • Cilt sıkılaştırma, toparlama ve gençleştirme
  • Koltuk altı bölgesindeki terleme problemini gidermek

Lazer Lipoliz Plus Nasıl Yapılır?

Lazer lipoliz plus uygulamasında cilt üzerine gönderilen dalga boyları işlemin yapılış amacına göre belirlenmektedir. Birinci dalga boyunca yağ dokusu hedef alınarak bölgesel yağlanma hedeflenir. Ikinci dalga boyunca ise vücudun sıkılaşması ve cildin toparlanarak daha genç bir görünüm elde etmesi için tercih edilmektedir.

Lazer lipoliz plus uygulamasında bulunan bu özellik klasik lazer lipoliz uygulamasında bulunmayan bir dalga boyundan kaynaklanmaktadır. Bu sebeple hem kilo verme hem de sıkılaşma ve cildin gençleşmesi gibi işlemlere gerek duyulduğunda klasik teknik yerine lazer lipoliz plus tercih edilir.

Uygulama öncesinde ilk olarak bireyin yağlanma problemi ve sıkılaşma işlemini gerektirebilecek cilt problemlerinin olduğu kısımlar işaretlenmektedir.

Ardından bireyin uygulama esnasında ağrı veya acı hissetmemesi için uygulama bölgelerine lokal anestezi yapılmaktadır.

Yeterli uyuşma sağlandıktan sonra özel lazer lipoliz plus cihazı dokular üzerine gerekli miktarda tutulur.

Genel olarak bireylere tek bir seans uygulama yapılması istenilen sonuç için yeterli olmaktadır. Seans süresi kişiden kişiye değişmekle beraber 1 saate kadar sürebilmektedir.

Lazer Lipoliz Plus Uygulaması Sonrası Süreç Nasıldır?

Uygulamayı gerçekleştirebilmek için bireye 1 – 2 mm’lik küçük bir kesi yapılmaktadır. Bu kesi oldukça küçük olduğu için 1 yıl içerisinde belli belirsiz bir hal alır ve rahatsız edici skar dokusuna sebep olmaz.

Işlem sonrasında ilk günler dokuların toparlanmasına yardımcı olmak adına bandaj uygulamasına gerek duyulabilmektedir.

Kişiler işlem sonrasında tolere edilebilir ağrı yaşayabilirler. Bunun için doktorlarının kendileri için verdiği ilaçları kullanmalıdırlar.

Ödem ve şişlik problemleri için tuz tüketimini kısıtlamak ve bol miktarda su tüketmek bu gibi belirtilerinin hızlı iyileşmesine yardımcı olacaktır.