• 160
  • 0

Evde Uygulanabilecek Pratik Maskeler

Ellerimizin her zaman bakına ihtiyacı olduğunu unutmamak gerekli yaşınız kaç olursa olsun bakımlı kadınların bakımlı elleri olmalı diyerek size evde hazırlayabileceğiniz ve vazgeçemeyeceğimiz 4 bakım maskesi önerisinde bulunacağız.

PATATES MASKESİ

Orta boy iki patatesi haşlayın ve püre kıvamında olsun içine 1 çay kaşığı gliserin,

1 çay kaşığı badem yağı Malzemeler: 2 patates, 1 çay kaşığı gliserin, 1 çay kaşığı badem yağı ile bütünleştirin 10 dakika dinlendirin karışımı ellerinize sürerek 1 saat kadar bekleyin. 1 saatin sonunda bol su ile durulayın.

VAZELİN MASKESİ

Çatlayan ve kuruyan ellerinizi akşamdan sabaha nemlendirecek bu maskeden vazgeçemeyeceksiniz.Vazelini el ve avucunuza iyice yedirerek ovalayın.Ellerinize kozmetik ürün satılan  mağazalardan el bakımı eldiveni alabilir veya evde giymediğiniz içi pamuklu çoraplarınızı  ellerinize geçirerek yatabilirsiniz. Yatmadan önce uyguladığınız bu maske sayesinde ellerinizde ipeksi bir yumuşacık bir görüntü oluşacak….

Ayrıca bu maskeyi aynı şekilde ayaklarınıza ve çatlayan topuklarınıza bir hafta boyunca uygulayabilir ve sonuçlarından inanılmaz memnun kalacaksınız…

Balla yapabileceğiniz birçok maske var aslında. Bizim bahsedeceğimiz bu bal maskesi ise kırışıklıkları gidererek cildi genç bir görünüme kavuşturuyor, özellikle göz çevresindeki kaz ayaklarıyla vedalaşmanızı sağlıyor ve iddialara göre sizi 10 yaş birden gençleştiriyor. Üstelik bunun için sadece 2 malzeme yeterli.

BAL MASKESİ

Bu maske ile hem ellerinize hem tırnaklarınıza hemde cildinize bakım yapmış olacaksınız.

Öncelikle küçük bir kasede 1 yumurtanın akını köpürüne kadar karıştırın içine 2 yemek kaşığı bal koyup karıştırın ve maskeniz hazır.Bu maskeyi fırça yardımıyla yüzünüze ve özellikle kaz ayaklarının olduğu bölgeye iyice yedirin 15 dakika kadar karışımı yüzünüzde beklettikten sonra ılık suyla iyice temizleyin ve durulayın.Daha sonra ellerinize iyice yedirin elinize eldiven takıp 15 dakika bekleyin 15 dakika sonrasında ılık süt ile iyice yıkayın.

Bu maskeyi haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.

Eğer bala alerjiniz varsa maskeyi uygulamayın.

E VİTAMİN DESTEĞİ İLE EL MASKESİ

Ellerimizinde vitamine ihtiyacı olduğunu unutmayalım temiz bir kase içerisine 1 adet E vitamini kapsülü 1 çay kaşığı süt ve 1 çay kaşığı hakiki zeytinyağını koyup iyice karıştırın hazırladığınız bu maske ile ellerinizi iyice ovuşturun ve 15-20 dakika sonra ılık su ile iyice durulayın bu maskeyi ihtiyaç duyduğunuz her an yapabilirsiniz.

Her maskeden sonra ellerinize mutlaka  kaliteli bir krem kullanın.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *